BOBODENT

Bobodent  to lek przynoszący ulgę w ząbkowaniu. Początek działa preparatu  jest już po 1-5 minutach.

Preparat można stosować również w przebiegu stanów zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i dziąseł.

Posiada optymalną dawkę chlorowodorku lidokainy, która działa miejscowo znieczulająco i łagodzi dolegliwości bólowe przy ząbkowaniu.

Działa łagodząco, kojąco i przeciwzapalnie, dzięki zawartości rumianku i tymianku.

Jest wygodny w podaniu, gdyż zawiera aplikator, który ułatwia prawidłowe dawkowanie preparatu.

Bobodent nie powoduje próchnicy, ponieważ nie zawiera w składzie cukrów.

Rodzaj: Leki
Forma: Maści i żele
Opakowanie: Tuba 10 g
Kategoria dostępności: Leki bez recepty
Pozwolenie nr: 4171

100 g żelu zawiera 0,5 g lidokainy chlorowodorku (Lidocaini hydrochloridum).

Substancje pomocnicze o znanym działaniu: sorbitol ciekły niekrystalizujący, glikol propylenowy, metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan.

Lek stosuje się miejscowo na błony śluzowe jamy ustnej. Kroplę żelu wielkości ziarna grochu wcierać w bolesne miejsce czystym palcem lub wacikiem. Zabieg powtórzyć 3 razy na dobę (maksymalnie 6 razy), szczególnie po posiłkach i przed zaśnięciem. Lek przeznaczony jest do stosowania doraźnego.

Przeciwwskazania:

  • Nadwrażliwość na środki miejscowo znieczulające z grupy amidów lub na którąkolwiek substancję pomocniczą,
  • Uszkodzenia błony śluzowej jamy ustnej i dziąseł w postaci zmian troficznych śluzówki, obrzęku czy owrzodzenia.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

BOBODENT, 0,5 g/100 g, żel. Skład: 100 g żelu zawiera 0,5 g lidokainy chlorowodorku (Lidocaini hydrochloridum). Postać farmaceutyczna: żel. Wskazania do stosowania: Produkt przeznaczony do stosowania miejscowego w celu łagodzenia dolegliwości bólowych: przy ząbkowaniu oraz wyrzynaniu się zębów mądrości, w przebiegu stanów zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i dziąseł. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na środki miejscowo znieczulające z grupy amidów lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Uszkodzenia błony śluzowej jamy ustnej i dziąseł w postaci zmian troficznych śluzówki, obrzęku czy owrzodzenia. Podmiot odpowiedzialny: PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK S.A. 51-131 Wrocław, ul. Żmigrodzka 242E. Przed zastosowaniem należy zapoznać się z zatwierdzoną charakterystyką preparatu. Dalsze informacje dostępne na życzenie.